čtvrtek 31. prosince 2015

2016

Po čase zase ... sudý rok ... přestupný rok ... Už to tu někde dřív píšu, dost mě ovlivňují čísla, a rajcujou mě čtyřky ... takže 2016 je pro mno skoro sexy letopočet. Že tam čtyřky nejsou ? Pche !!! Habakuk !
Právě končící rok mě dost strhal, tím spíš se upínám k čtyřkám, které nikdy nezklamou ... jsou hezky pravidelné, dobře dělitelné, uspořádané .... tak nějak do čtverce, a čtverec je sympatický 2D bratranec mé též oblíbené krychle ze 3D světa. Blázen, jo ? To teda nejsem ! Miluju hrátky s čísly, se slovy, miluju hrátky ... žádný dvojsmysly, jo ?
A co jako mám na číslech ? Na čísla je totiž 100% spolehnutí ... tedy, dokud se do nich nezačnou hrabat lidi, který v tom dělaj akorát bordel. Čísla si žádají lidí, kteří si jich váží a zachází s nimi opatrně.
Některá čísla se tváří nenápadně ... třeba taková nula (prej nicka se taky říká) ... nenene, nula neznamená "nic". Když s ní naložíte bezhlavě a začnete s ní násobit a umocňovat, nic hezkýho vás nečeká ... ale takové trpělivé připisování vás může překvapit.
Třeba na dveřích, jo .... Na některých není nic, skutečné nic, žádná nula. A teď stojíte, a nevíte ... Pak jsou takové dveře, kde jsou najednou nuly dvě ... a hned víte ! A uleví se vám ! Za dveřma určitě. A co teprv, když napíšete nulu (nebo vosum nul) za číslici .... to je taky hezkej obrázek, obzvlášť, když je to na bankovním účtu.
Ale dost o nulách ... číslic je jen deset, čísel nekonečno ... hotovej zázrak, no ne ? S deseti nenápadnejma kouskama dáte do kupy cokoliv ... cenu, váhu, délku, počet ... letopočet.
Lidstvo pořád něco počítá, a je to dobře, protože děje se spousta nevypočitatelných věcí a je dobrý mít jako protiváhu něco, co hovoří jasně, páč bychom se jinak pomátli.
Rok 2015 to má už spočítaný, pro rok 2016 se teprve chystá zadání ... tak snad bude fajn si přát, aby bylo méně těch vypočítavých a bylo více sečtělých ... hm ... to s čísly tolik nesouvisí, nicméně znám sečtělé, kteří umí i sčítat.
Počítám, že už toho sčítání bylo dost, a tak se půjdu za chvíli podělit ... s přáteli ... o zážitky, dojmy ... úvahy ... a znásobíme tak společně své naděje, touhy a sny, které plánujeme realizovat v roce 2016.
Na viděnou v dalším čase, přátelé !