úterý 24. prosince 2013

Bramborový salát pro dva

Opět přišel na řadu bramborový salát ... vánoční ... proč se vlastně ke smaženému kapru jí bramborový salát, nevím, ale prostě asi proto, že nám to chutná. Už druhé svátky vánoční trávíme s mým mužem ve dvou. Stromeček nemáme, dárky si dáme v podobě společně shlédnutých dokumentů, které jsme si uložili na disk. Kapr nebude, ale smažená ryba jo, salát k tomu bude taky, protože nám to prostě chutná, žejo.
A recept na salát pro dva ? Jako vždy, začínám malou piksličkou sterilovaného hrášku. Přibližně stejný objem přidám nakrájených nakládaných kapií, pak cibule ... dle chuti, takže hodně ... milujeme cibuli. Sterilované okurky, mňo, taky máme rádi, takže taky dost. Pak pár vařených mrkviček, salát je s nimi takový veselejší, vařený celer, nějaká ta bulva tak akorát (celer mám ráda hlavně já, a proto je ho přiměřeně).
Krájím, loupu, sesypávám, a hleďme, zase je salátu plná velká mísa ... nezapomněla jsem na něco ? Jo, na brambory ! Hm, takže k tomu všemu ještě zemáky, to bude pěkná hromada. Z kostiček už se mi dělají před očima kolečka, ale voní to krásně a chutnat bude jako vždy skvěle. Ještě uvrtět majonézu a osolit.
Míchám salát v díži málem lopatou ... nedá mi to, a salát zvážím - 5,20 kg. Jo, takže salát pro dva je hotovej.
Naštěstí mám chytrý krabičky, ve kterých salát vydrží minimálně tejden, když do něj furt nepolezem a nebudem do něj strkat voblízaný lžíce. Takže v lednici je šest chytrejch krabiček, a mám čím nakrmit náhodné příchozí, či mít prostě do foroty potravu, když se budeme s mužem svátečně vánočnit a nebudeme chtít vařit. Takže to vypadá na klidný čas, no ne ? :)

Žádné komentáře: