pátek 20. července 2018

Budování na malém vršíčku

S montováním se mi vybavila taková věc. Kdysi mi jeden kamarád řekl, že prej: "A víš, že my, chlapi, to nesnášíme, když vy, ženský, takhle montujete ?"
Mno, kamarádovi jsem to prominula, je to umělec, má rád ženy křehké a éterické (si myslím), a takovým ženám nepřísluší brát do ruky sbíječku ... a to by se asi kamarád divil, jak zdánlivě křehké ženy kolikrát zvednou parní válec.
Ovšem na světě jsou ženy různé, jako například já, jsem různá, až hrůza (hrůzná jen svátečně). Život mě mrsknul na malý vršíček, a dal k dispozici svobodu v podobě single žití, což obnáší to, že si můžete doma dělat kdy chcete co chcete, ale taky za vás nikdo nic neudělá, ani vám nepodá šroubek, když vám upadne, když stojíte na štafličkách, nebo tehdy, když se vsoukáte s akušroubovákem pod kuchyňskou desku, abyste přišroubovali úchyt ke zdi, ale šroubek leží na stole ... to, že trčíte na zemi vedle pračky, je vám bez šroubku pěkně k tomu, víte k čemu ? Není na koho zavolat: "Prosím, podej mi ..." A tak trávíte čas soukáním se tam a sem, dokud to nedoklepnete.
Slyšela jsem mnoho otázek, začínajících na "Proč".
Proč si nezavoláš hodinového manžela ?
Proč neřekneš nějakýmu kamarádovi ?
Proč nezavoláš, ty trubko ?

Protože ... kdejakej manták, který se prohlásí za hodinovýho manžela, je pro mě neznámej člověk, a pokud na něj nemám doporučení, že spolehlivě pracuje, tak to nechci riskovat, řemeslníci jsou sice i šikovní, ale to procento je nízké.
Protože ... ptala jsem se kdysi v Baubaráku, jestli mi třeba s rourákem můžou dodat i spřátelenýho instalatéra, ale to voni prej nedělaj (jako letitá OSVČ to hodnotím jako mrhání podnikatelským potenciálem)
Protože ... nemám kamarády, o kterých by mi bylo známo, že jsou všestranně řemeslně nadaní. Možná jsou, ale když se sejdem, kecáme o běhu Vesmíru, ale na řemesla nikdy nedojde.
Protože ... respektuju to, že každej má svejch starostí dost, a nechci votravovat.
Protože ... mě manuální práce baví.
Protože ... jsem si řekla, že si tohle hnízdo od návrhu po realizaci vypiplám sama.
Protože ... jsem se sem nastěhovala s holou prdelí, a ten stav více méně trvá s tím, že se mi podařilo našpórovat a pořídit si postupně nutné vybavení, na nějaké pokusy na zakázku prostě nechci plýtvat prostředky.
Protože ... mám ráda výzvy.
Protože ... mám ráda nářadí.
Protože ... mám ráda vůni dřeva.
Protože ... mám ráda, když do sebe věci zapadají.
Protože ... miluju ten pocit, když něco vytvořím a ono to funguje.
Protože ... mě to baví.
Protože ... mě to baví.
Protože ... mě to baví.

Kamarádka si kdysi objednala na nějaké práce doma pana Vytřískala ... když došlo na placení, pan Vytřískal jí řekl:"Paninko, bude to pět tisíc, ale jestli chcete, nic mi neplaťte, a já bych vás místo toho vobstaral".

A ... oni jsou kamarádi, kteří se občas nabídnou, případně pomůžou, to voni zas jo, ale je fakt, že svůj plán někdy měním za pochodu, nebo se do něčeho pustím, aniž bych to plánovala, ale takto můžu nakládat jen se svým časem, nikoliv s časem jiných.
Zatím na to stačím, tak je to v pohodě ... ovšem na zapojení dvou světel mám jednoho kamaráda vyhlídnutého (ten bude mít radost), do drátů se mi fakt nechce, na katastrofy typu vyhoření nejsem dost stabilní.

Ferda Mravenec v.r.

Žádné komentáře: