středa 17. dubna 2013

Hele !

Hele je tu ! A proč tolikrát "Hele" ? Je to moje přezdívka, která se ujala už před mnoha lety v době, kdy byli v TV často k vidění "Jůheláci", no, a já byla tak nějak asi podobná tomu malýmu, kulatýmu, zrzavýmu ... Navíc se jménem Helena už to bylo jasný.

Nojo, ale co tady s tím prostorem ? Prej se sem dá něco psát. Někdy ... tedy přesněji ... často ... cítím nutkání něco napsat. Ať z radosti či ze vzteku, vždycky mi to udělá dobře.

Kolikrát jsem si říkala: "Stejně jednou napíšu knihu" ... nenapíšu, kdo by to četl. Nemám žádné konkrétní téma, bylo by to stejně něco jako "Střípky ze života" "Momentální úlety" "Neočekávané neuvěřitelnosti""Deník šílené ženské" a podobně, takovejch je na pultech knihkupectví spousta. Možná by se ta kniha jmenovala "Proč ???" A nebo taky jen "Hůůůůůů" . Někdy je život opravdu na to "Hůůůůů".

Ale na druhé straně bych sepsala klidně i "Koukněte, co umím" nebo "Jak uplésti sobě kulicha" "Peču chleba, kterého je třeba" Vida,  možná i rýmovačky by byly ..... Nojo, ale ta honička s vydavatelem, s tiskárnou ... Pak to zklamání, kdyby se knihy válely na zemi před "Levnými knihami" ...

Takhle si sednu, napíšu, a vyřízeno. Bude to někdo číst ? Nebude ? Je to jedno. Na internetu je dost prostoru pro cokoliv. Bohužel i bohudík, to ať si přebere každý sám. Jo, to mi připomíná - nejspíš sem občas strčím i nějaké obrázky, ale vzhledem k tomu, že tento blog zakládám jako osobní, bude to pestrá směsice. Nebudu přes něj nic tlačit na trh a křičet "Kupujte !" To tedy ne ... To hulákám na jiném rynku. Možná se budu chlubit, a jestli to někomu poleze na nervy, je mi to fuk. Baví mne spousta věcí a o některé se budu chtít podělit, třeba někoho můj nápad potěší, inspiruje. Zrovna tak, jako já se nechám inspirovat dílem jiných.
 
Toť asi pro začátek vše, těším se, že se časem ukáže, zda moje psaní či fotografování, rukodělné činnosti a osobní radosti, nebo také případná doporučení ověřených zdrojů čehokoliv šikovného, někomu budou hodit do krámu nebo do života.

Jojo, někdy sem asi vybublám něco šíleně negativního, ale toho snad bude minimum. Tím upozorňuju dopředu na to, že nepatřím mezi typ "mocinky" "ňuňu" a "hodná holka". Někdy je ze mně drak ohnivec, ale myslím, že můj oheň vždycky plane plamenem spravedlivým a kdo nedělá svinstva, toho nespálí. Koneckonců, na oheň mám právo, jsem narozena ve znamení berana, dle čínského horoskopu dřevěný drak.

Ponechám tu i prostor ke komentářům, ale jak narazím na nějakýho uličníka, kterej sem bude psát hovadiny a sprosťárny, případně bude spamovat s nějakýma nesmyslama, dostane ode mně virtuální záhlavec. Nemusím to balit do slov jako "kdo bude užívat vulgární výrazy ...." Jasný ?

Jo, vyhrazuji si tímto právo občas mluvit hovorově, až drsňácky.

Právě dnes je mi 7x7 let, a jako dárek jsem si tímto nadělila spuštění osobního blogu. Hezkej dárek, žejo ? Nebo ne ? Hahá, to si říkejte, co chcete, stejně vás neslyším. Chcete to napsat ? Klidně, to taky neuslyším. Bezva, začíná se mi to líbit. Je prima, že nedojde papír, jen si asi otlačkám písmena z klávesnice docela, už tak mi jich asi čtvrtina chybí. Stejně na to blbě vidím, paměť na písmenka zatím funguje.

Tákže příště nazdar ! A teď: "Hele ! Jaro !"

Žádné komentáře: